کتاب زبان بدن آلن پیز

معرفی کتاب زبان بدن

امتاز

چگونه با مشاهده‌ی حرکات دیگران به افکارشان‌ راه یابیم؟

 آلن پیز مدیرعامل یک شرکت مشاوره‌ی مدیریت در سیدنی استرالیا است. او به تهیه و تولید کتاب‌ها، فیلم‌ها و نوار کاست‌هایی می‌پردازد که سازمان‌های بی‌شماری در سراسر جهان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا مهارت‌های ارتباطی را به ‌کارکنان خود تعلیم دهند. او پیش از نگارش زبان بدن، ده سال به مطالعه، مصاحبه و پژوهش پرداخته است.

کتاب زبان بدن آلن پیز

پیشگفتار نویسنده کتاب زبان بدن:

وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن‌قدر ذوق‌زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره‌اش فرابگیرم. سخنران از برخی پژوهش‌های پروفسور رِی بردوستیل در دانشگاه لوئیس‌ویل برایمان گفت که طبق آن‌ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قیافه‌ها، طرز قرار گرفتن‌ها و فاصله‌ها صورت می‌پذیرند.

 آن زمان، چند سال سابقه در فروشندگی داشتم و دوره‌های سخت و طولانی بسیاری را در فنون فروش گذرانده بودم، اما در هیچ‌کدام از آن‌ها حتی یک‌بار هم از جنبه‌های ارتباط غیرکلامی سخنی به میان نیامده بود.

با رعایت این نکات به سه درصد برتر و موفق دنیا بپیوندید

 طی بررسی‌هایم مشخص شد که اطلاعات کمی درباره‌ی زبان بدن وجود دارد و گرچه در برخی کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها مکتوباتی به چشم می‌خورد، بیشترشان مجموعه‌ای محدود از فرضیات افرادی بود که تجربه‌ای عملی درباره‌ی نحوه‌ی رفتار با دیگران نداشتند و اگر هم داشتند تجربه‌ای جزئی بیش نبود. منظورم این نیست که تلاش آن‌ها اهمیتی نداشته است؛ فقط آنکه کارشان آن‌قدر فنی بوده که فردی نامتخصص مانند من نمی‌توانست کاربردی از آن استفاده کند.

 در کتاب حاضر، خلاصه‌ای از مطالعات پیشگامان علوم رفتاری را نیز آورده‌ام و آن‌ها را با تحقیقات مشابه‌ صورت گرفته در علومی نظیر جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، جانورشناسی، آموزش، روان‌پزشکی، مشاوره‌ی خانواده، مذاکره و فروش حرفه‌ای تلفیق کرده‌ام. این کتاب همچنین تجربیاتی از فیلم‌ها و نوارهای ویدئویی بی‌شمار خودم و دیگران در سراسر استرالیا و جهان ‌را در برمی‌گیرد. به‌علاوه، به بیان برخی از تجربیاتم طی پانزده سال گذشته از رویارویی‌ با هزاران نفر حین مصاحبه، استخدام، تعلیم، مدیریت و فروشندگی نیز پرداخته‌ام.

 این کتاب به‌هیچ‌وجه در حیطه‌ی زبان بدن حرف آخر را نمی‌زند و نیز هیچ‌یک از فرمول‌های معجزه‌آسایی را در برنمی‌گیرد که در برخی کتاب‌های موجود در کتاب‌فروشی‌ها تضمین می‌شود، بلکه هدفش آگاه ساختن بیشتر خواننده از نشانه‌های غیرکلامی خود و آشکار کردن چگونگی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر با استفاده از این واسطه است.

 گرچه حرکات کمی هستند که برخی افراد به‌طور مستقل و جداگانه آن‌را انجام می‌دهند، این کتاب هرکدام از اجزای حرکت و زبان بدن را به‌طور مجزا بررسی می‌کند، به همین سبب سعی کرده‌ام تا از ساده کردن بیش‌ازحد موضوع اجتناب کنم. به‌هرحال ارتباط غیرکلامی فرایندی پیچیده است که افراد، واژگان، زیروبمی صدا و حرکات بدن بر آن مؤثرند.

پادکست: پنج قانون و راهکار طلایی هدف گذاری برای رسیدن به موفقیت

 همیشه افرادی هستند که دست‌هایشان ‌را با وحشت بالا می‌آورند و ادعا می‌کنند که مطالعه‌ی زبان بدن فقط روشی دیگر است که علم به‌وسیله‌ی آن می‌تواند با راه یافتن به اسرار و افکار دیگران در جهت استثمار و سلطه‌گری به کار گرفته شود. کتاب حاضر به دنبال آن است که به خواننده   بینشی گسترده‌تر برای ارتباط با دیگران ببخشد؛ به‌گونه‌ای که شاید دیگران و درنتیجه خود را بهتر درک کند. فهم چگونگی عملکرد یک مسئله، زندگی با آن‌را ساده‌تر می‌کند، حال‌آنکه ناآگاهی از آن ترس و خرافه را گسترش می‌دهد و دید ما را به یکدیگر نقادانه‌تر می‌کند. کسی که به تماشای پرنده‌ها می‌نشیند، این کار را بدین منظور نمی‌کند که بتواند را سرنگون کند و آن‌ها را نشان افتخار خود سازد؛ و البته که کسب دانش و مهارت در ارتباط غیرکلامی برای این است که رویارویی با دیگران ‌را به تجربه‌ای شورانگیز تبدیل کند.

این کتاب در ابتدا راهنمایی مؤثر برای کارکنان و مدیران فروش و مدیران اجرایی در نظر گرفته‌شده بود، اما طی ده سالی که صرف پژوهش و گردآوری‌اش شد، به‌گونه‌ای بسط یافت که هرکسی بدون توجه به پیشینه یا موقعیتش در زندگی می‌تواند آن‌را به کار گیرد تا پیچیده‌ترین رویدادهای زندگی، ارتباط چهره به چهره با دیگران، را بفهمد.

این کتاب شامل ۱۸ فصل است که هرفصل دارای چندین زیر شاخه می‌باشد.

سر فصل‌های کتاب زبان بدن

 • چهارچوبی برای ادراک
 • قلمروها و حریم‌ها
 • حرکات کف دست
 • حرکات دست و بازو
 • حرکات دست بر صورت
 • سنگرهای دست
 • سنگرهای پا
 • سایر رفتارها و حرکات متداول
 • علامت‌های چشم
 • علامت‌ها و حرکات مهرورزی
 • سیگارهای برگ، سیگارها، پیپ‌ها و عینک
 • حرکات مالکیت و قلمروداری
 • تقلیدها و تصاویر آینه‌ای
 • پایین آوردن بدن و مقام
 • نشانگرها
 • آرایش میزهای تحریر، میزها و صندلی‌ها
 • ترفندهای قدرت
 • مجموع حرکات
مکانیزم مغز، حفظ حالت موجود است!

آیا این معرفی برای شما مفید بود؟

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

لوگو هدف من

شروع   همکاری‌با‌ما  راهنما   مجله   حریم خصوصی   شرایط استفاده   ارتباط   درباره

آدرس: تهران – اندیشه – خیابان توحید شمالی – برج اداری تجاری ارغوان – طبقه دوم اداری – واحد 158

شماره تماس: 02128421366

به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیک مجوز ساماندهی

«هَدَفِ‌مَن» یک نشان تجاری ثبت شده می‌باشد و تمامی حقوق این سایت برای هَدَفِ‌مَن محفوظ است.

لوگو هدف من

شروع   همکاری‌با‌ما  راهنما   مجله   حریم خصوصی   شرایط استفاده   ارتباط   درباره

آدرس: تهران – اندیشه – خیابان توحید شمالی – برج اداری تجاری ارغوان – طبقه دوم اداری – واحد 158

شماره تماس: 02128421366

به پرداخت ملت نماد اعتماد الکترونیک مجوز ساماندهی

«هَدَفِ‌مَن» یک نشان تجاری ثبت شده می‌باشد و تمامی حقوق این سایت برای هَدَفِ‌مَن محفوظ است.