وبلاگ

جوان پیشرو دلیلِ اُمید

رزمندگان جنگ اقتصادی

ما یک بحثی بین‌مان هنور راه نیافتاده توی این انقلاب. مقام معظم رهبری: «نگاهمان به تولید کننده نگاه مناسب و درستی نیست.»

جهاد در قرآن اول به مال است بعداً به جان. ما جهاد به جان را تجربه کردیم این همه عکس روی دیوار داریم. جهاد به مال. شهدایش می‌شوند، مجروحین و جانبازهایش می‌شوند.

مقام معظم رهبری: «رزمندۀ این جنگ اقتصادی کیست؟ مگر نمی‌گویید جنگ اقتصادی؟ من عرض می‌کنم  نگاه مجموعۀ دولت و مسئولین کشور به آن فرد تولید کننده باید نگاه به یک رزمنده باشد.  مگر نمی‌گویید جنگ اقتصادی؟ رزمندۀ این جنگ اقتصادی کیست؟ آن کسی که اقتصاد داخلی را تقویت می‌کند. اقتصاد داخلی هم با تولید تقویت می‌شود عمدتاً. پس این تولید کننده را شما به چشم یک رزمنده نگاه کنید.»

چرا بسیاری از کارمندان ما در ادارات که باید تسهیل کنندۀ کار و کسب و تولید باشند، چرا سنگ می‌اندازند سر راه؟ چرا سنگ می‌اندازند سر راه؟ از کارخانه‌دارها بپرسید زار می‌زنند از دست ادارات دولتی! زار می‌زنند! دَم همه را باید ببینند! تا بتوانند خط تولیدشان را نگه دارند. ما صد و نوزده یا صد و بیست یا صد و بیست و یکمین کشور هستیم در جهان در سختی کسب و کار. یعنی بگو جزو آخرین کشورها. ننگ است برای امّت اسلامی! ننگ است برای مجلس شورای اسلامی! ننگ است برای آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های ما! که سخت‌ترین کشور باشیم در کسب و کار! ننگ است برای خانواده‌های مذهبی! ننگ است برای هیئت‌ها و مسجدها!

امام رضا می‌فرماید: «الَّذِی یَطْلُبُ مِنْ فَضْلِ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ مَا یَکُفُّ بِهِ عِیَالَهُ أَعْظَمُ أَجْراً مِنَ الْمُجَاهِدِ فِی سَبِیلِ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ»؛ کسی که می‌رود پول دربیاورد برای خانواده‌اش، پاداش‌اش نزد خداوند متعال بالاتر از کسی است که در راه خدا جنگ می‌کند!  خواهش می‌کنم در جریان یادواره‌های دفاع مقدس چند تا جایزه به کارآفرین‌ها هم بدهید در کنار خانواده‌های شهدا.   خواهش می‌کنم، تمنّا می‌کنم! جهاد کنید در راه خدا با اموال‌تان و جان‌های خودتان. در جهاد اقتصادی هم صرفاً ما نباید دنبال این باشیم که دزد بگیریم. دنبال این باید باشیم که مولّد باشیم. این اولویت‌اش بالاتر است. تا هم می‌گوییم مولّد باشیم دوستان می‌گویند که آقا دولت خیلی کارشکنی‌ها قوانین، اصلاً حمایت نمی‌کند برای تولید، کسب و کار. می‌گویم خب عیبی ندارد، بیایید همۀ ما قیام کنیم، قیام به حق، «أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنی‏ وَ فُرادی»؛ قیام کنیم بعد یک‌طوری می‌شود دیگر! می‌رویم جلو ببینیم چی می‌شود آخر؟!

بله من قبول دارم. مثل شعار می‌ماند، مثل بیان آرزو می‌ماند الآن با توجه به این ساختارهایی که داریم. جهاد به مال. شهدایش می‌شوند، مجروحین و جانبازهایش می‌شوند.

مقام معظم رهبری: «من بارها توی همین جلسه جلسه‌ای که با دوستان شما داشتیم چه جلسۀ دولت، چه جلسۀ اقتصادی‌ای که خیلی از آقایان حضور داشتید، بارها این را گفتم، یک تولید کننده برای اینکه یک کاری را انجام بدهد شروع کند از هفت خوان باید عبور بکند. حالا من می‌گویم هفت خوان؛ واقعش هفتاد خوان گاهی باید عبور کند. قوانین، مقررات، این دستگاه می‌آید یک چیز می‌گوید، آن دستگاه می‌آید یک چیزی می‌خواهد، آن دستگاه می‌آید یک… چه لزومی دارد؟ اینها را جدّی باید وارد شد.»

منبع: سبک زندگی؛ موثرتر از آگاهی و ایمان

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link