سبد خرید 0

وبلاگ

۸ کاری که افراد موفق هرگز زمان خود را صرف آن نمی‌کنند!

۸ کاری که افراد موفق هرگز زمان خود را صرف آن نمی‌کنند!

همه ما به دنبال موفقیت در زندگی هستیم ، اما گاهی اوقات ما زمان زیادی را صرف انجام کارهایی می‌کنیم که ما را از رسیدن به پتانسیل کامل خود دورنگه می‌دارد. و اغلب اوقات نیز، متوجه هدر رفت زمان خود نمی‌شویم.
این نکته بسیار مهم است که بدانیم چگونه باید روزها، ساعت‌ها و دقایق خود را سپری کنیم، و به‌طور منظم روش‌هایی را برای کار دقیق‌تر و جلوگیری از اضطراب همیشگی کمبود زمان استفاده کنیم. بنابراین، برای شروع و یادگیری، در اینجا شمارا با هشت کاری که افراد موفق ، هرگز وقت خود را برای آن صرف نمی‌کنند آشنا خواهیم کرد.

 

فهرست مطالب

  1. خود را در شبکه‌های اجتماعی غرق نمی‌کنند
  2. در طول روز بدون برنامه سفر نمی‌کنند.
  3. با هیجانات عاطفی کاری را انجام نمی‌دهند
  4. در مورد چیزهایی که نمی‌توانند کنترل کنند نگران نیستند.
  5. از افراد منفی نگر دوری می‌کنند.
  6. خود را در اشتباهات گذشته اسیر نمی‌کنند
  7. بر آنچه دیگران انجام می‌دهند تمرکز نمی‌کنند
  8. خود را در اولویت قرار می‌دهند.

 

1. افراد موفق خود را در شبکه‌های اجتماعی غرق نمی‌کنند

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی – چک کردن فیس‌بوک، مشاهده‌ی فیلم و عکس در اینستاگرام، خواندن مطالب در تویی‌تر، همه‌ی این‌ها بخشی از زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهند. اما اگر شما ندانید چقدر زمان باید صرف این کارکنید، ساعت‌ها در آن غرق خواهید شد و نخواهید توانست هیچ‌کدام از کارها و وظایف روزانه‌ی خود را به‌درستی انجام دهید.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم عادت خود نسبت به فعالیت در شبکه‌های مجازی را به حداقل برسانید ،محدودیت زمانی را برای آن تعیین کنید و سعی کنید بیشتر به وظایف روزانه‌ی خود متمرکز شوید، برنامه را ببندید و کار خود را انجام دهید و پس از تکمیل پروژه‌های کاری روزانه خود، از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک پاداش سرگرم‌کننده استفاده کنید.

 

۲. افراد موفق در طول روز بدون برنامه سفر نمی‌کنند.

افراد موفق هدفی روشن و قابل‌دستیابی دارند، و مانند یک لیزر بر روی چیزهایی که می‌خواهند در یک روزبه آن دست یابند تمرکز می‌کنند. نوشتن اهداف و برنامه‌ریزی کار بسیار مفیدی است – اما توجه داشته باشید که فقط دو یا سه اولویت اول آن روز را به انجام برسانید، نه یک فهرست طولانی از کارها، چراکه چنین برنامه‌ای غیرواقعی، شمارا با شکست مواجه خواهد کرد و این شکست تأثیر منفی بسزایی در نیروی انگیزه و اراده شما برای ادامه‌ی مسیر خواهد داشت.

اولویت‌های اصلی خود را یادداشت کنید و آن وظایف بزرگ را به مراحل مناسب و منطقی‌تری تقسیم کنید، خودتان خواهید دید که می‌توانید آن‌ها را انجام دهید و از فهرست وظایف خود عبور کنید.

 

۳. افراد موفق با هیجانات عاطفی کاری را انجام نمی‌دهند.

اگر واقعاً می‌خواهید در زندگی خود گام‌های موفقیت‌آمیزی بردارید، باید بر روی چیزهایی تمرکز کنید که مطمئن هستید تأثیر مثبت و قابل‌لمسی در زندگی شما خواهند داشت. افراد سازنده و موفق وقت خود را درازای کارهایی که ازنظر احساسی آن‌ها را تخلیه می‌کنند ، هدر نمی‌دهند.

قبل از اینکه تصمیم به انجام کاری بگیرید، مطمئن شوید که این کار تأثیر مثبت و واقعی بر سطح زندگی شما خواهد داشت. اهداف و کارهای موردنظر خود را کاملاً منطقی بررسی نمایید و بین آن‌ها بهترین را انتخاب کنید و انجام کارهای بی‌فایده و صرفاً دارای ابعاد احساسی پرهیز کنید.

همچنین، لازم نیست بلافاصله پس‌ازاینکه از شما خواسته می‌شود کاری انجام دهید، پاسخی بدهید. قبل از اینکه جواب مثبت بدهید ، فکر کنید و مطمئن شوید که انجام این کار برای شما مفید است یا نه.

 

۴. در مورد چیزهایی که نمی‌توانند کنترل کنند نگران نیستند.

افراد موفق وقت خود را صرف اتفاقاتی که قادر به کنترل آن نیستند تلف نمی‌کنند و راجع به مسائلی که نمی‌توانند بر روی آن تأثیر بگذارند بحث نمی‌کنند و وقت خود را بابت آن مسائل هدر نمی‌دهند در عوض افکار خود را به فعالیت‌های مبتنی بر عمل تبدیل می‌کنند. در واقع آن ها بر روی چیزهایی تمرکز می کنند که می‌توانند انجام دهید.

 

۵.از افراد منفی نگر دوری می‌کنند.

گفته می‌شود افراد به‌طور متوسط با ۵ نفر ز اطرافیان خود رابطه‌ی صمیمی و دوستانه‌تری برقرار می‌نمایند، پس اگر می‌خواهید همیشه در اوج اعتمادبه‌نفس و اراده باشید، باید بهترین افراد را برای دوستی با خود انتخاب کنید. این بدین معناست که شما باید مطمئن شوید که انرژی منفی و سمی دوروبر خود را از بین برده اید، پس از ارتباط با افراد ناامید ضعیف و منفی نگر جدا خودداری نمایید. اگر می‌خواهید با سرعت به سمت اهداف و موفقیت‌های موردنظر خود پیش روید باید خود را از وزنه‌های سنگین منفی نگری و ناامیدی خلاص کنید، چراکه بار سنگین آن‌ها شمارا از ادامه‌ی مسیر بازخواهد داشت.

 

۶. افراد موفق خود را در اشتباهات گذشته اسیر نمی‌کنند.

موفق‌ها هم گاهی اوقات اشتباه می‌کنند. همه اشتباه می‌کنند. درس گرفتن از اشتباهات و خطاهای گذشته یکی از باارزش‌ترین کلیدهای موفقیت در زندگی انسانی است. بنابراین وقتی اشتباهی از شما سر می‌زند، به این فکر کنید که درهرصورت این خطا صورت گرفته و برای جبران آن شما نمی‌توانید به گذشته برگردید پس خود را اسیر افکار ناامیدکننده گذشته نکنید شما باید بدانید تنها راه ممکن برای جبران اشتباهات و شکست‌ها این است که از آن‌ها درس بگیریم و برای جبران آن برنامه‌ریزی مبتنی بر عمل طراحی نماییم.

 

۷. افراد موفق بر آنچه دیگران انجام می‌دهند تمرکز نمی‌کنند.

این خیلی عالی است که در امورات خود ازآنچه دیگران انجام می‌دهند الهام بگیریم، اما وقتی شما پیوسته خود را با فرد دیگری که ازنظر موقعیت و جایگاه نسبت به شما برتری دارد مقایسه می‌کنید و به‌طور ناامیدانه ای خود را پایین‌تر از او می‌بینید ،درواقع با این کار شکست را برای خود به ارمغان خواهید آورد و قدرت عزم و اراده‌ی خود را نابود خواهید کرد، پس اگر واقعاً جزو این‌گونه افراد هستید زمان آن رسیده که طرز فکر خود را تغییر دهید.

از دیگران الهام بگیرید، دیدن پرواز آن‌ها در نقطه‌ی اوج باید انگیزه‌ی شمارا برای پرواز افزایش دهد، نه اینکه شمارا ناامید و هراسان کند، شما باید ذهن خود را متمرکز کنید تا تنها با مهم‌ترین فرد رقابت کنید: که آن‌هم کسی نیست جز خودتان.

 

۸. افراد موفق ، خود را در اولویت قرار می‌دهند.

شاید این موضوع برای اغلب ما پیش‌آمده باشد که به‌اندازه کافی خواب یا ورزش نداریم چون باید روی یک پروژه بزرگ کارکنیم. اما برای موفقیت طولانی‌مدت و کسب خوش بختی، باید ابتدا خودتان را در لیست اولویت قرار دهید.

برخی روش‌های عالی برای انجام این کار این است که روز خود را با انجام کاری که دوست دارید آغاز کنید، شاید این کار برای شما انجام دادن یک تمرین ورزشی مسرت‌بخش، یا خواندن کتاب موردعلاقه و یا هر کار دیگری باشد.

پس باید روز خود را باکارهایی شروع کنید که از انجام آن لذت می‌برید چراکه این کار باعث شادابی،ایجاد انگیزه و افزایش تمرکز شما برای ادامه‌ی فعالیت‌های روزانه خواهد شد. نظر شما چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله طراحی روز کاری را مطالعه نمایید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید. هَدَفِ‌مَن امیدوار است بامطالعه‌ی این مقاله و پرهیز از کارهایی که موجب هدر رفت انرژی، انگیزه و زمان برای شما خواهند شد، زندگی سعادتمندانه‌تری را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.

اشتراک گذاری:

آموزش واتساپ بیزینس

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف 5% دانلودی
پوچ
تخفیف 10% دانلودی
انشاالله دفعه بعد
تخفیف 20% دانلودی
کد 100% محصول جورچین
حیاط خلوت هَدَفِ‌مَن ... عجب جایی رو پیدا کردی !!!

کمتر کسی اینجا میاد و لطفاً صداشو در نیار… ما اینجا بعضی مواقع برای افراد کنجکاوی مثل شما یه هدیه‌هایی قرار می‌دیم. پس برای اینکه تا اینجا اومدی و دست خالی بیرون نری، شانستو امتحان کن :)

  • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
  • کد تخفیف تنها برای ایمیل وارد شده قابل استفاده می‌باشد.
با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link