وبلاگ

پادکست افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ (قسمت سوم)

پادکست افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ (قسمت سوم)

شغل شماهزینه‌ها را پرداخت می‌کند، اما کسب‌وکارتان شما را ثروتمند می‌کند! بیشتر مردم، شغل و کسب‌وکارشان را یکی می‌دانند؛ اما درزمینه مدیریت مالی شخصی، این دو باهم تفاوت دارند. شغل شما کاری است که هفته‌ای ۴۰ ساعت انجام می‌دهید، تا قبض‌ها را پرداخت کنید، خواروبار بخرید و هزینه‌های دیگر زندگی را پوشش دهید.

شغل شما عنوان مشخصی، مثل مدیر رستوران یا فروشنده دارد. اما کسب‌وکار شما چیزی است که زمان و پول خود را در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید، تا دارایی‌های خود را رشد دهید. ازآنجاکه شغل شما فقط هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، نمی‌تواند شمارا ثروتمند کند. برای کسب ثروت باید کسب‌وکاری داشته باشید، که در کنار شغلتان انجامش دهید.

سرآشپزی را در نظر بگیرید که به مدرسه هنرهای آشپزی رفته و همه فوت‌وفن کار را می‌داند. گرچه حرفه او یعنی آشپزی، پول کافی برای پرداخت اجاره و خرید مایحتاج خانواده‌اش را فراهم می‌کند نمی‌تواند او را ثروتمند نماید. بنابراین در تجارت املاک سرمایه‌گذاری می‌کند. هر مقدار پول اضافه‌ای که هرماه برایش می‌ماند، به خرید دارایی‌های سودآور اختصاص می‌دهد. مثلاً آپارتمان‌هایی که می‌تواند به مستأجرها اجاره دهد.

یا فروشنده خودرویی را در نظر بگیرید که درآمد اضافه هرماه خود را، در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌کند‌. در هر دو مورد فرد درآمد کافی برای گذران زندگی ماهانه را دارد، اما با سرمایه‌گذاری پول باقیمانده هرماه در تجارت‌های سودآور، دارایی‌های خود را گسترش می‌دهد و ثروت کسب می‌کند.

 

آنچه کسب‌وکار یا تجارت شمارا در مراحل اولیه تغذیه می‌کند، شغل ثابت شماست.

بنابراین باید شغل خود را تا روزی که کسب‌وکارتان رشد پایدار نشان دهد، حفظ کنید. ازاینجا به بعد دارایی‌های شما و نه شغلتان، منبع اصلی درآمدتان خواهند بود و این نشانه استقلال مالی واقعی است.

کدهای مالیاتی را بشناسید، تا مالیات خود را حداقل کنید. همه می‌دانند که مالیات، ثروت فردی اشخاص را کاهش می‌دهد. اما بیشتر مردم به دنبال راه‌های حداقل کردن مالیات پرداختی خود نیستند. راه‌های قانونی زیادی برای این کار وجود دارد.

یکی از راه‌های کاهش مالیات، این است که پول خود را در پوشش یک شرکت سرمایه‌گذاری کنید. اگر از طریق شرکت سهامی خود سرمایه‌گذاری کنید، مالیات کمتری به درآمدتان تعلق می‌گیرد، تا زمانی که به نام خود سرمایه‌گذاری کنید. در ایالات‌متحده شرکت‌های سهامی، منافع دیگری هم دارند؛ مثلاً بدهی‌ها و وام‌ها به عهده شرکت هستند، نه به عهده مالک آن، که ضررهای مالی آینده را محدود می‌کند.

وقتی کارمند هستید، درآمد کسب می‌کنید، مالیات آن را پرداخت می‌کنید و با باقیمانده آن زندگی می‌کنید. وقتی تحت نام یک شرکت فعالیت می‌کنید، درآمد کسب می‌کنید. تا آنجا که می‌توانید خرج یا سرمایه‌گذاری کنید و مالیات پول باقیمانده را پرداخت می‌کنید.

 

تعجبی ندارد که شرکت‌ها، افراد را به‌سرعت ثروتمند می‌کنند.

روش‌های دیگری هم برای حداقل کردن مالیات وجود دارد. فقط باید در مورد راه‌های فرار و مزایای سیستم مالیاتی، تا می‌توانید اطلاعات کسب کنید. مثلاً بر طبق بخش ۱۰۳۱ کد درآمد داخلی سیستم مالیاتی ایالات‌متحده، اگر دارایی‌های ملکی خود را برای خرید دارایی‌های مشابه، گران‌تر بفروشید، دولت مالیات بستن بر املاک جدیدتان را تا زمان تسویه و نقد کردن دارایی قبلی به تعویق می‌اندازد. به‌این‌ترتیب سود سرمایه شما افزایش می‌یابد و دولت گرفتن پول از شمارا به تعویق می‌اندازد.

با کسب اطلاعات در مورد سیستم مالیاتی کشورتان، می‌توانید به‌صورت قانونی، مقدار پولی که به دولت می‌پردازید را کاهش دهید. نظر شما درباره‌ی این موضوع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «پادکست: افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ (قسمت چهارم)» را نیز مطالعه کنید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link