وبلاگ

پادکست: افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ (قسمت چهارم)

پادکست: افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند؟ (قسمت چهارم)

خلاصه نهایی

پیام اصلی کتاب: از آنجا که در مدرسه، هیچ آموزشی در زمینه مدیریت مالی شخصی ندیده ایم، برای ثروتمند شدن یا رسیدن به استقلال مالی، باید هم هوشمندی مالی و هم روحیه‌ای جاه طلب و باانگیزه داشته باشید. درآخر آن‌چه برای ذهن‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید، باعث موفقیت خواهدشد. چراکه ذهن مهم‌ترین دارایی شما درهر موقعیت مالی است.

 

توصیه عملی:

اگر می‌خواهید نتیجه بگیرید، همین الان شروع کنید. این کتاب مسیر رسیدن به استقلال مالی و ثروت را نشان می‌دهد. اما این اهداف فقط وقتی محقق می‌شوند، که همین امروز حرکت را شروع کنید. این یعنی جستجو برای پیداکردن بهترین کتاب‌ها در زمینه مورد علاقه‌تان، مثلا: املاک یا بازارسهام.

  • از کجا می توانید آن‌ها را تهیه کنید؟
  • کدام برای افراد مبتدی مناسب ترند؟
  • سعی کنید بفهمید در بازارهایی که می‌خواهید وارد شوید، افرادموثر چه کسانی هستند؟ و اصطلاحاً کی به کی است؟
  • آیا وب‌سایتی هست که دنبال کنید؟
  • انتشارات خاصی هست که به صورت منظم کتاب‌های تخصصی منتشر می‌کند?

وب‌سایت‌های عمومی مثل: investopedia.com برای کسانی که هنوز نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، اطلاعات مفیدی دارند. در هر صورت همیشه آگاه و مطلع بودن، به نفع شماست و کمک می‌کند بازارهای مالی را بهتر بفهمید.

 

کاربرگی تهیه کنید و در آن، هزینه ها و درآمد ماهانه و دارایی‌ها و بدهی‌های خود را پیگیری کنید. یکی از نکات اصلی که کیوساکی در این کتاب مطرح می‌کند، این است که مطمئن شوید درآمدتان از هزینه‌هایتان بیشتر است. تنها راه انجام این کار این است که، همیشه پول خود را تحت‌نظر داشته باشید. با استفاده از برنامه Microsoft excel  کاربرگی طراحی کنید و هرماه آن را به‌روز نمایید.

درآمد خود، یعنی هرپولی که ماهانه به دستتان می رسد، ثبت کنید و آن را در مقابل هزینه‌ها یعنی قبض‌ها، اجاره، هزینه های سبک زندگی و مالیاتی که از فیش حقوق کم می شود، قرار دهید.
مقدار سودی که دارایی های فعلی، به صورت ماهیانه ایجاد می‌کنند و پرداخت‌های ماهانه، بابت بدهی ها را هم ثبت کنید.
به این ترتیب تصویرکلی از وضعیت مالی خود خواهید داشت و می‌توانید تصمیم بگیرید، برای افزایش اختلاف بین درآمد و هزینه باید چکار کنید و کدام قسمت‌ها را تغییر دهید.

خود را به افرادی که اهداف شما را دنبال می‌کنند، معرفی کنید. با متصل شدن به افرادی که در بازارهای مورد علاقه شما فعال هستند، می‌توانید ارتباط مفید ایجاد کنید، که در بلندمدت برای‌تان سودمند خواهدبود.
مثلا در اداره مالیات محلی، کسی را پیدا کنید که در مورد گواهی حق رهن مالیات سررشته دارد. اورا به ناهار دعوت کنید. البته باید طوری رفتار کنید که متوجه باشد که می‌خواهید از تجربه و دانش او استفاده کنید، نه اینکه برای ثروتمند شدن از او کمک می خواهید.

اگر در مورد انگیزه‌های خود صادق باشید و مشتاقانه گوش دهید، اغلب، افراد متخصص با رضایت قلبی به شما اطلاعات خواهند داد. نظر شما درباره‌ی این موضوع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «پادکست: انتشار شادی (قسمت اول)» را نیز مطالعه کنید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link