وبلاگ

چگونه برند خود را بفروشید؟

درست مانند همه‌ی محصولات، برندها نیز باید فروخته شوند، اما برای فروش برند شما چیزی بیش از نمایش یک لیست از ویژگی‌‌های کالا یا محصولتان نیاز دارید. چیزی که شما نیاز دارید این است که بدانید؛ چگونه و به چه روشی به شناسایی مشتریان بپردازید و کالای خود را به آنان معرفی کنید؟ چگونه برند خود را به مشتریان معرفی کنید که آن‌ها مشتاق خرید از شما شوند و همیشه برند شما را به یاد داشته باشند؟ چگونه کارآفرینی و هدفگذاری کنید؟ در ادامه‌ی مطلب قصد داریم به این سؤالات پاسخ دهیم. در این جا چند نکته برای مطرح کردن برند خود و بالا بردن فروش آن، برای شما وجود دارد، پس با ما همراه باشید!

 

بدانید که چه کسی هستید.

بدانید که چه کسی هستید.

قبل از اینکه بتوانید چیزی را به فروش برسانید، باید این را بدانید که چه کسی هستید! آیا‌ می‌دانید که نام تجاری شما چیست؟ شما چه کسی با چه کسب و کاری هستید و در چه وضعیتی قرار دارید؟ هدفگذاری شما و مأموریت شما چیست؟ چه چیزی را پیشنهاد‌‌‌ و ارائه می‌دهید؟ چقدر کارآفرینی در محصول یا خدمات خود دارید؟

وقت خود را برای تعریف و درک برند کسب و کار خود بگذارید تا بدانید که چگونه‌‌ می‌توانید به خوبی آن را به بازار عرضه کنید.

 

یک پیام کلیدی و خاص ایجاد کنید.

یک پیام کلیدی و خاص ایجاد کنید.

در هر کسب و کار هنگامی که شما بدانید که برند شما چیست، باید بتوانید راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه‌ی خود پیدا کنید. یک بیانیه‌ی ساده و مختصر از مأموریت برند خود ایجاد کنید، چند جمله یا کمی بیشتر باشد، چیزی که بتواند شما را بالا ببرد و در ذهن مخاطب ترفیع دهد. این پیام باید در تمام موارد برند شما، از کارت‌‌های تبلیغاتی تا شبکه‌‌های اجتماعی و برنامه‌‌های فروش شما دیده شود و به کار برده شود. هدفگذاری شما در این پیام مشخص می‌شود.

 

مخاطب صحیح خود را پیدا کنید.

مخاطب صحیح خود را پیدا کنید.

این اساسی‌ترین قاعده‌ی فروش است: «چیزی را که مشتری نیاز دارد ارائه دهید.»

باید کارآفرینی کنید، برای موفقیت فروش برند خود، شما باید آنچه را که مخاطبان به دنبال آن هستند پیدا کنید و آن را ارائه دهید. بنابراین شما باید چیزی که مشتری نیاز دارد را بفروشید. باید به دنبال راهی باشید که بتوانید محصولی که‌‌ می‌فروشید را به مشتریان بالقوه‌ای که در جستجوی محصولی مانند محصول شما هستند، معرفی و عرضه کنید. مثلاً اگر شما تولیدکننده‌ی نوشیدنی هستید باید به دنبال نیاز مشتریان و سلایق آنان و این که چه چیزی برای آن‌ها بیشتر مصرف دارد با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و… باشید و در عین حال به دنبال راه شناساندن محصول خود به آنان نیز باشید.

 

رسیدن به چیزی که ادعا کرده‌اید.

رسیدن به چیزی که ادعا کرده‌اید.

این روزها، همه ادعا‌ می‌کنند که در این یا آن بهترین هستند. شما باید با کنار گذاشتن این توصیفات و تبلیغات اغراق‌آمیز رسیدن به این مرحله را اثبات کنید. حقایق رقابتی در مورد خدمات و یا محصولات خود را آماده کنید و با مشتریان به اشتراک بگذارید. به دلیل اهمیت این کار، مهم است که شما انجامش دهید و به آسانی حقایق را در مورد محصول یا خدمات خود با مشتریان بالقوه مطرح کنید.

 

از کانال‌‌های چندگانه استفاده کنید.

از کانال‌‌های چندگانه استفاده کنید.

در این مورد یک برنامه‌ی بازاریابی کامل شامل حضور آنلاین جامع در وب سایت، وبلاگ، پروفایل‌‌های اجتماعی، ایمیل‌‌های تبلیغاتی و… در خصوص کسب و کار خود داشته باشید. تبلیغات با کیفیت (چه چاپی و یا تلویزیونی و یا در جاهای دیگر) داشته باشید. ثبات و پایداری در کار خود داشته و به این فکر کنید که آیا شما از تمام فرصت‌‌های ممکن برای فروش برند خود استفاده‌ می‌کنید؟

چگونه برند خود را بفروشیم؟

 

چند راه وجود دارد که ممکن است شما هنوز به آن فکر نکرده باشید:

  • استفاده از سرویس‌‌های مبتنی بر موقعیت: گوشی‌‌های هوشمند این امکان را فراهم‌ می‌کند تا شما از طریق فیس‌بوک یا برنامه‌‌های دیگر بتوانید بدون محدودیت مکانی، شبکه‌ای برای معرفی محصولات یا خدمات خود به مشتریان ایجاد کنید، برند خود را ارتقاء دهید و یک ثبات اجتماعی از خود برای مشتریان جدید و بالقوه ایجاد کنید. بنابراین اگر شرکت شما دارای یک سایت فروش باشد، مشتریان‌ می‌توانند از آن بازدید کرده و تشویق شوند که به صورت آنلاین از خدمات یا محصولات شما به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه استفاده کنند. این باعث تشویق آنان به استفاده‌ی مجدد از محصولات شما‌ می‌گردد.
  • از رویدادها سخن گفته و مقالات مناسبتی بنویسید: در رویدادها یا مکان‌‌هایی که قدرت شما را پررنگ‌ می‌کند و برای نام تجاری شما مناسب است، شرکت کنید و این را در صفحه‌ی خود عنوان نمایید.
    این موضوع را بررسی کنید که شما چه اطلاعاتی را در اختیار دارید؟ کجا‌ می‌توانید در جامعه‌ی خود سخنران باشید و حرفی برای گفتن داشته باشید؛ چه سایت‌‌هایی ممکن است شما را به کاربران خود معرفی کنند یا برای شما تبلیغ کنند؟ این فرصت‌‌ها ثبات اجتماعی شما را ایجاد‌ می‌کنند و شما را به عنوان یک متخصص معرفی‌ کرده و قدرت بیشتری را به نام تجاری شما‌ می‌دهد.

مقاوم باشید.

مقاوم باشید.

برند‌‌های قوی‌تر آن‌هایی هستند که سازگار هستند و به طور مرتب پیام اصلی خود را در تمام موارد و تلاش‌‌های تبلیغاتی خود تکرار‌ می‌کنند. اما حتی فراتر از محتوا، این نیز بسیار مهم است که از نظر ظاهر نیز محصول شما با اهدافتان سازگار باشد و با دیدن ظاهر محصول همان نگاه و احساس پیام شما منتقل شود و از این هماهنگی و سازگاری اطمینان حاصل شود. نگاهی به لوگو، طرح رنگی، فونت‌‌های به کار رفته و سبک کار خود داشته باشید؛ آیا این موارد همان چیزی که شما‌ می‌خواهید را بیان‌ می‌کنند و با دیگران به اشتراک‌ می‌گذارند؟ اگر نه، شما برای فروش برند خود با کار سخت‌تری مواجه هستید.

برای دست یافتن به نتیجه‌ی بهتر در فروش برند خود‌ می‌توانید نکات گفته شده را در نظر داشته باشید و تلاش‌‌های خود را در این راستا تغییر دهید. این‌‌ها موضوعاتی هستند که‌ می‌توانند به شما در فروش برندتان کمک‌کننده باشند. نظر شما چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «تفاوت بین کالا و محصول چیست؟» را مطالعه نمایید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • از نظر من برای کسی که در فکر ایجاد کسب وکار است مطالب گفته شده بسیار مفید است واگر در مورد کار خود این اصول را رعایت کنیم امید موفقیت وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link