مجید اینانلو

جناب آقای مهندس مجید اینانلو از توسعه و رشد کسب و کار خودشان و روبرو شدن با برخی از چالش های جدید در این مسیر می‌گوید و اینکه «سیستم ساز هَدَفِ‌مَن» چگونه می‌تواند به رشد و توسعه کسب و کار او کمک کند…

لطفاً خودتان را معرفی کنید:

به نام خدا من مجید اینانلو هستم. فوق‌لیسانس معماری. حوزه کاری که در حال حاضر در آن فعالیت می‌کنیم، مصالح ساختمانی است. اگر بخواهم مختصر توضیحی در مورد کارمان بدهم، تقریباً ۵ سالی هست که در این حوزه فعالیت می‌کنیم. خدمتتان عرض کنم که در این ۵ سال ما با چالش‌های مختلفی روبرو شدیم. خداروشکر کارمان توسعه پیداکرده، در حال حاضر این توسعه باعث شده تا به یک سری چالش‌ها برخورد کنیم. این چالش‌ها می‌تواند دودسته باشد: چالش‌های داخلی و چالش‌های خارجی.

با چه چالش‌هایی در کسب‌وکار خود روبرو بودید؟

چالش‌های داخلی شامل هماهنگی درون‌سازمانی و بین واحدهای مختلف از قبیل فروش، تأمین مصالح، انبار، هماهنگی با حسابداری و… که چالش‌هایی را برای ما به وجود آورده است. ما بعضی‌اوقات کارهایی را انجام می‌دهیم که نیاز است به‌صورت آنلاین اطلاعاتی را داشته باشیم یا کمتر از ۱۰ دقیقه به آن‌ها دست پیدا کنیم. ولی در حالت عادی این دیتاها ممکن است ۱۰ روز، ۱۵ روز، یک هفته یا پایان همان روز ثبت شود. درصورتی‌که من تمام این دیتاها را به‌صورت روزانه و لحظه‌ای می‌خواهم ببینم. این‌ها باعث شده که ما یک سری خلأ در کارمان احساس کنیم، یه مقدار تأخیر در کارمان داشته باشیم، نارضایتی برای کارفرما ایجاد کند و اینکه خودمان ازنظر کاری به چالش‌هایی برخورد کنیم. بعدازاینکه این چالش‌ها به وجود آمد ما درصدد شدیم که این چالش‌ها را برطرف کنیم.

شما چطور با هَدَفِ‌مَن آشنا شدید؟

ما با توجه به کلاس‌هایی که رفتیم با دوست خوبم آقای کریمی آشنا شدیم، با مجموعه هدف‌من؛ که مجموعه بسیار بزرگی است.

یکی از خصوصیت‌های خوب مجموعه هدف‌من، این است که افراد جوانی دورهم جمع شده‌اند، خداروشکر خوش‌فکر هستن، مجموعه پویایی دارن و این‌که مشکل را به‌خوبی می‌توانند تشخیص بدهند. زمانی که ما بیان مسئله می‌کنیم، مشکل واقعی کار را می‌توانند به‌خوبی تشخیص بدهند و درمان کنند. خداروشکر راهکارهای خوبی پیش روی ما گذاشتند. ما توانستیم بعدازاینکه چالش‌‌ها را توضیح دادیم، با عیب‌یابی به‌موقع و درست و تشخیص اینکه مشکل کارمان در چه نقاطی است، یک نسخه‌ای بپیچند برای سیستم سازی کسب‌وکار ما و خداروشکر چالش‌های ما برطرف شوند.

نظر شما درمورد سیستم‌سازی چیست؟

تمام این مسائلی که ما درگیرش بودیم، تلفن‌ها، هماهنگی‌های داخلی و خارجی ما با یک برنامه و نرم‌افزار کامپیوتری به‌سادگی ایشان می‌توانستند سیستم سازی کنند، به‌طوری تقریباً ۸۰ درصد از حجم کاری ما کم شود. من فکر می‌کردم برای حل مشکل نیاز است که کارکنان بیشتری استخدام کنیم، دفتر را توسعه دهیم و یا خیلی کارهایی که شاید هزینه جاری ما را افزایش می‌داد. ولی خداروشکر با این مجموعه که آشنا شدیم، توانست مارا راهنمایی کند و راه حل‌هایی جلوی پای ما بگذارد که حتی با کاهش هزینه‌های جاری بتوانیم افزایش بهره‌وری را داشته باشیم؛ که جا دارد که من از ایشان تشکر کنم بابت زحماتی که برای ما کشیدند.

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link