سبد خرید 0

وبلاگ

دنیا را طرفدار خود کنید!!

دنیا را طرفدار خود کنید!!

آیا تا به حال با کسانی مواجه شده اید که وقتی با دیگران برخورد میکنند دائماً راجع به علایق شخصی خود با افراد صحبت میکنند؟! معاشرت با این گونه افراد کار بسیار کسالت بار و ناراحت کننده ای است. هدفِ‌من در این مقاله به شما کمک میکند تا با توجه کردن به علایق دیگران خودتان را محبوب قلب ها کنید…

 

کسی‌ که بتواند این کار را انجام دهد همه‌ی‌ دنیا را طرفدار خود خواهد کرد!

من از بستنی‌ توت‌فرنگی‌ خیلی‌ خوشم می‌‌آید ولی‌ متوجه شده‌ام ماهی‌‌ها کرم را خیلی‌ دوست دارند؛ بنابراین هر وقت به ماهیگیری‌ می‌‌روم به آنچه خودم دوست دارم نمی‌‌اندیشم. هرگز بر سر قلاب ماهیگیری‌ خود بستنی‌ توت‌فرنگی‌ نمی‌‌زنم. بلکه یک کرم یا حشره‌ی‌ کوچک را جلوی‌ چشم ماهی‌‌ها می‌‌گیرم… چرا در ارتباط با مردم از همین شیوه بهره نمی‌‌گیریم؟

 

خود خواه نباشید

چرا همواره سعی‌ می‌‌کنیم از چیزهایی‌ حرف بزنیم که خودمان دلمان می‌‌خواهد؟ این عملی‌ خودخواهانه است. البته طبیعی است که شما به چیزی‌ که نیاز دارید علاقه نشان می‌‌دهید و این علاقه هم همواره پایدار باقی‌ می‌‌ماند. ولی‌ باید متوجه و آگاه باشید که ممکن است دیگری‌ به آن موضوعی‌ که شما علاقه دارید علاقه نداشته باشد.

اینجاست که رفتار شما کمی خودخواهانه به نظر خواهد رسید؛ بنابراین اگر می‌‌خواهید در دل دیگران نفوذ کنید بهتر است درباره‌ی‌ آنچه به آن علاقه دارند حرف بزنید و راه رسیدن به چیزهای‌ موردعلاقه‌شان را به آن‌ها نشان دهید.

پس‌ فردا موقعی که مشغول آن هستید تا دیگری‌ را وادار کنید کاری‌ برای‌ شما انجام دهد به مسائل موردعلاقه‌ی‌ او بی‌‌توجه نباشید.

مثلاً اگر نمی‌‌خواهید پسرتان سیگار بکشد، برای‌ او موعظه نکنید و تمایل و خواسته‌ی‌ خود را برای‌ او دیکته نکنید، بلکه برایش ثابت کنید نیکوتین سیگار او را سست می‌‌کند و او را از راه‌یابی‌ به تیم بسکتبال بازمی‌دارد یا مانع از دست‌یابی‌ او به مقام قهرمانی‌ در کشتی می‌‌شود. همچنین در روابط خانوادگی ، عاطفی و زناشویی خود نیز سعی کنید به تمایلات و خواسته های طرف مقابل خود بها دهید وقتی شما به دیگران توجه کنید ناخوداگاه توجه انها نیز به سمت شما جلب خواهد شد پس مطمئنا ضرر نخواهید کرد. توجه به این نکته بسیار سودمند است که همواره علاقه‌ی‌ آن‌ها را در نظر بگیرید. نه‌فقط در مورد انسان، بلکه حتی‌ در رابطه با حیوانات نیز موضوع علاقه اهمیتی‌ بسیار دارد.

 

به داستان زیر توجه کنید:

کشاورز پیر و پسرش سعی‌ داشتند گوساله‌ای‌ را که هنوز شیر مادر می‌‌خورد از توی‌ چمنزار به درون طویله بفرستند؛ اما فقط به هدف خود می‌‌اندیشیدند و مانند سایرین در اشتباه و غفلت بودند؛ یعنی‌ کشاورز طناب گردن گوساله را گرفته و آن را از جلو می‌‌کشید و پسرش هم از عقب گوساله را هل می‌داد.

گوساله هم داشت همان کاری‌ را که آن‌ها می‌‌کردند انجام می‌‌داد؛ یعنی‌ فقط به آنچه خودش می‌‌خواست می‌‌اندیشید و پاهایش را ستون کرده بود با یک‌دندگی‌ سر جای‌ خود ایستاده بود. مستخدم زن ‌آنها که شاهد صحنه بود به‌اشتباه آن‌ها پی‌ برد. این زن نمی‌‌توانست کتاب و مقاله بنویسد ولی‌ در این مورد عقل سلیم او بیش از آنها کار می‌‌کرد. فکر کرد چه چیزی‌ می‌‌تواند توجه حیوان را جلب کند؛ بنابراین انگشت خود را دردهان گوساله فروبرد، گوساله آن را به‌جای‌ سینه ی گاو گرفت و شروع به مکیدن کرد؛ و زن خدمتکار به‌آرامی‌ آن را به داخل طویله برد.

 

رفع نیاز اصلی ترین جنبه ی زندگی انسان

از روزی‌ که به دنیا آمده‌اید تا به امروز هر کاری‌ که کرده‌اید باهدف و آرزویی‌ صورت گرفته است. ممکن است بگویید کارهایی‌ هم بوده که با غرض و مقصودی‌ انجام نگرفته است. مثلاً فلان تاریخ مبلغی‌ را وقف امور خیریه کرده‌اید. باید بگویم این عمل شما نیز از قانون بالا مستثنا نیست. شما به بنگاه خیریه کمک کرده‌اید چون می‌‌خواستید دست نیازمندی‌ را بگیرید و عملی انسانی‌ و خداپسندانه انجام دهید و از این طریق احساس خشنودی‌ و رضایت حاصل کنید.

همچنین ممکن است این پول را داده‌اید چون از ندادن آن شرم داشته‌اید یا دوستی‌ از شما خواسته است که آن را بپردازید… درهرحال چون مایل بوده‌اید آن را پرداخت کرده‌اید. پروفسور هری‌ ای‌. اوراستریت در کتاب خود تحت عنوان روش نفوذ بر رفتار انسان‌ها نوشته است: «عملکرد ما ناشی‌ از چیزی‌ است که اساساً خواهان آن هستیم و از نیاز ما سرچشمه می‌‌گیرد.»

 

شاه کلید جذب افراد

بهترین پیشنهاد و توصیه برای‌ کسانی‌ که می‌‌خواهند در دادوستد بازرگانی‌ یا در خانه و مدرسه یا صحنه‌ی‌ سیاست فعالیت کنند و در دیگران نفوذ نمایند این است که ابتدا سعی‌ کنند در طرف مقابل خود میل شدید ایجاد کنند. کسی‌ که از چنین قدرتی‌ برخوردار باشد می‌‌تواند همه‌ی‌ دنیا را طرفدار و پشتیبان خود کند و آن‌کس که قادر به چنین چیزی‌ نباشد، در جاده‌ی تنهایی‌ گام بر خواهد داشت.

در آینده هرگاه خواستید کسی‌ را وادار به انجام کاری‌ کنید پیش از شروع قدری‌ بیندیشید و با خود بگویید: «چگونه می‌‌توانم او را وادار به انجام این کارکنم؟»

هنری‌ فورد، درباره‌ی‌ هنر ظریف روابط انسانی‌ می‌‌گوید:
«اگر رازی‌ در پیشرفت و موفقیت وجود داشته باشد این راز آن است که شخص بتواند خود را جای‌ طرف مقابلش بگذارد و موضوع را از نظر‌گاه او نیز موردبررسی‌ قرار دهد.»

این جمله به‌قدری‌ خردمندانه است که من می‌‌خواهم بارها و بارها آن را تکرار کنم و به‌قدری‌ ساده و بدیهی‌ است که هرکس باید با یک نظر، حقیقت آن را دریابد. ولی‌ متأسفانه ۹۰% مردم در اکثر اوقات آن را نادیده می‌‌گیرند. امروزه هزاران فروشنده‌ی‌ تجارتخانه‌ها و شرکت‌ها، خسته و ناامید با حقوق اندک در کوچه و خیابان سرگردان هستند، چرا؟ برای‌ این‌که آن‌ها فقط به فکر فروش کالای‌ خود هستند. آن‌ها هنوز به این حقیقت دست نیافته‌اند که من و شما قصد خرید چیزی‌ را نداریم.

اگر چیزی‌ می‌‌خواستیم که به بازار می‌‌رفتیم و خریداری‌ می‌‌کردیم. ولی‌ ما دائم به فکر آن هستیم که مشکلات خود را حل کنیم. حال اگر فروشنده‌ای‌ عقل کرده و بتواند به ما نشان دهد که خدمات یا کالای‌ او می‌‌تواند به حل مشکلات ما یاری‌ برساند لزومی‌ ندارد برای‌ کالای‌ خود تبلیغ کند چون ما خودمان پیش‌قدم می‌‌شویم و از او خریداری‌‌می‌‌کنیم. مشتری‌ همیشه دوست دارد حس کند او خودش جنسی‌ را کشف کرده و می‌‌خرد. نه این‌که جنس به او فروخته می‌‌شود.

بااین‌وجود هنوز عده‌ی‌ زیادی‌ هستند که عمری‌ را صرف فروش کالای‌ خود می‌‌کنند بدون آن‌که به نیاز و خواسته‌ی‌ مشتری توجهی‌ داشته باشند. آون یانگ، اقتصاددان معروف، می‌‌گوید: «مردی‌ که بتواند خود را جای‌ دیگران بگذارد و عملکرد مغزی‌ آنان را درک کند هرگز نباید راجع به آینده‌ی‌ خود نگران باشد.»

 

ویلیام وینتر درجایی‌ گفته است:
«ابراز وجود از ضروری‌‌ترین نیازهای‌ بشر است.»

 

چرا ما این نیاز ضروری‌ را در دادوستدهای‌ تجاری‌ خود نادیده می‌‌گیریم؟ وقتی‌ ایده و طرح درخشانی‌ در ذهن ما پیدا می‌‌شود، چرا کاری‌ نکنیم که طرف مقابل فکر کند ایده و فکر مال او بوده است. وقتی‌ حس کند مغز پرتوان خودش خالق آن ایده بوده بدون شک دوستش خواهد داشت و آن را خواهد پذیرفت.
بنابراین به یاد داشته باشید: «هنگامی‌که می‌‌خواهید کسی‌ را وادار به انجام کاری‌ کنید ابتدا میل شدیدی‌ را برای‌ انجام آن کار در او ایجاد کنید. اگر موفق به این کار شوید محبت همه را به‌سوی‌ خود جلب خواهید کرد وگرنه در جاده‌ی‌ تنهایی‌ گام خواهید زد.»  نظر شما درباره‌ی این موضوع چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «چگونه به یک فرد شاداب و جذاب تبدیل شویم؟» را نیز مطالعه کنید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

آموزش واتساپ بیزینس

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف 5% دانلودی
پوچ
تخفیف 10% دانلودی
انشاالله دفعه بعد
تخفیف 20% دانلودی
کد 100% محصول جورچین
حیاط خلوت هَدَفِ‌مَن ... عجب جایی رو پیدا کردی !!!

کمتر کسی اینجا میاد و لطفاً صداشو در نیار… ما اینجا بعضی مواقع برای افراد کنجکاوی مثل شما یه هدیه‌هایی قرار می‌دیم. پس برای اینکه تا اینجا اومدی و دست خالی بیرون نری، شانستو امتحان کن :)

  • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
  • کد تخفیف تنها برای ایمیل وارد شده قابل استفاده می‌باشد.
با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link