وبلاگ

من که خوبم، چرا دیندار بشم؟

دین یعنی چی؟ دین برنامه‌ای نیست برای اعمال خوب انجام دادن و اعمال بد ترک کردن؛ دین برنامه‌ای نیست برای خوب شدن.

آقا یک پزشکی بود کار درمانی می‌کرد، زمان جنگ ما می‌رفتیم فیزیوتراپی. ایشان ظواهر دینی نداشت، ولی بعد از ظهرها می‌ایستاد مداوا می‌کرد مجانی. بعد دیدم قرآن مطالعه می‌کند. گفت من علاقه دارم به قرآن. توی این وسطش که بند و بیلی می‌بست به پای این بر و بچه‌هایی که رزمنده هم اکثراً بودند تا مثلاً فیزیوتراپی بشوند توی آن فاصله قرآن می‌خواند. بعد می‌گفت یک کتاب لغتی نداریم که بعضی از لغت‌های این ترجمه‌ها را من نمی‌فهمم مراجعه کنم. من البته آدم مذهبی‌ای نیستم ها! اِ! قرآن می‌خواند علاقه‌مند است خوشَش می‌آید، ولی مذهبی هم نیست. گفتم خب پس چرا شما بعد از ظهرها اینجا می‌آیید مداوا می‌کنید؟ گفت برای اینکه وجدانم راضی باشد. من از پول این مملکت خوردم، آمدم طبیب شدم، می‌خواهم یک بخشی از وقتم را مجانی تا خودم آرام بگیرم.

 

گفتم یعنی شما سقف پروازی‌تان این است؟

گفت آره. گفت من نیازی ندارم به دین، دین می‌خواهد بگوید این کارها را بکن با توصیۀ به بهشت و رضوان الهی ما را وادار کند ما این کار را بکن، من خودم دارم این کار را می‌کنم. ما اصلاً خانوادگی تویمان دروغ نیست. بَه‌بَه! گفت مگر من آدم خوبی نیستم؟ گفتم شما حداقلی‌ترین آدم هستید. گفت چرا؟ گفتم شما تازه آمادگی دارید دین بپذیرید. بعد ازش پرسیدم شما خودت قبول داری که از خودت راضی بشوی بعد بمیری تمام بشوی بروی؟ گفت نه، گاهی از اوقات به ذهنم می‌رسد خدا چرا ما را آفرید؟ گفتم دیدی این نمی‌تواند هدف باشد برایت؟ که من خودم راضی شدم. خب حالا راضی شدی برو بمیر. اصلاً آدم حالش به‌هم می‌خورد خدا شاهد است! این هدف نمی‌تواند باشد.

 

دین یعنی چی؟

دین یعنی چی؟

برنامه‌ای برای رسیدن به خودِ خودِ خودِ خودِ خودِ خودِ خدا! دین برنامه‌ای است برای به خدا رسیدن، سر راهش کار خوب هم باید بکنی که به آن خدا برسی و خوب هم می‌شوی. حالا اینها مهم نیست البته، زیاد مهم نیست. قیافه نگیری آدم خوبی هستی ها! بریز دور. اینها را بریز دور، بهش نگاه نکن. چقدر چسبیدی به خدا؟ چقدر مقرّب شدی؟ چقدر نزدیک شدی؟ چقدر لذّت بردی؟ من می‌خواهم خدایا به خود تو برسم. تو خدایا تو خودت پاسخ همۀ نیازهای نهفته و نگفتۀ من هستی. دین برنامه‌ای نیست برای اعمال خوب انجام دادن و اعمال بد ترک کردن؛ دین برنامه‌ای است برای به خدا رسیدن، سر راهش کار خوب هم باید بکنی که به آن خدا برسی و خوب هم می‌شوی.

من بناست به خود خدا برسم! به خودش بچسبم! خودش را ببینم، خودش را بجویم، خودش را لذت ببرم. از خودش، از خودش، خودِ خودِ خودِ خودش.

نظر شما درباره‌ی دین چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «نیت؛ ساده‌ترین راه برای رسیدن به بالاترین مقامات معنوی» را مطالعه کنید و ویدیو آن را مشاهده نمایید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

منبع: بیان معنوی

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link