سبد خرید 0

وبلاگ

با رعایت این نکات به سه درصد برتر و موفق دنیا بپیوندید

با رعایت این نکات به سه درصد برتر و موفق دنیا بپیوندید

در این مقاله با شما راجع به فرمولی ساده ولی فوق‌العاده اثربخش صحبت خواهیم کرد که، در طول زندگی بشر، زندگی هزاران نفر را تغییر داده است،…افراد فقیر و نگون‌بخت را ثروتمند و خوشبخت و افراد ناتوان و سرگردان را به قله‌های توانایی و موفقیت رسانده است…این فرمول چیزی نیست جز هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف…به شما قول می‌دهیم در صورت خواست و اراده قلبی در اعمال این مطالب در زندگی خود، این مقاله رایگان باارزش‌ترین هدیه ممکن در طول زندگی شما خواهد بود…سفر خود را آغاز کنید

 

در این مقال به موضوعات زیر میپردازیم:

 • به سه در صد برتر بپیوندید
 • لازمه‌ی خوشبختی هدفمندی است
 • هدفمندی عامل اراده و اعتمادبه‌نفس بیشتر
 • با هدف گذاری قهرمان زندگی خود شوید
 • ارسطوی حکیم
 • کلید درهای خوشبختی در دستان شماست
 • تعیین اهداف روزانه
 • نشانه‌گیری، تمرکز، شلیک
 • باقدرت از موانع عبور کن
 • هفت راهکار مشترک بین افراد ثروتمند خوشبخت و موفق

 

به سه درصد برتر بپیوندید

مارک مک کورمک: در کتابش به نام آنچه در دانشکده‌ی‌ بازرگانی‌ هاروارد به شما یاد نمی‌‌دهند، از تحقیقی‌ می‌‌گوید که بین سال‌های‌ ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹ در دانشگاه هاروارد انجام پذیرفت. در سال ۱۹۷۹ از فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ ارشد مدیریت بازرگانی‌ هاروارد پرسیده شد: «آیا اهداف مشخصی‌ برای‌ خود در نظر گرفته و برای‌ دستیابی‌ به آن برنامه‌ای‌ ریخته‌اید؟»

در پاسخ، تنها سه درصد فارغ‌التحصیلان بودند که هم برنامه‌ی‌ مشخص داشتند و هم اهداف معین. سیزده درصد، هدف داشتند، اما برنامه‌ای‌ برای‌ آن نداشتند. تمام هشتادوچهار درصد باقی‌‌مانده، هیچ هدف مشخصی‌ نداشتند و تنها منتظر رسیدن تابستان بودند تا از تعطیلات لذت ببرند.

ده سال بعد، در سال ۱۹۸۹، پژوهشگران، دوباره با همان دانشجویان سابق مصاحبه‌ای‌ ترتیب دادند و دریافتند سیزده‌درصدی‌ که هدف داشتند اما به شکلی‌ دقیق آن را ترسیم نکرده بودند، درآمدی‌ متوسط داشتند که میزان آن به دو برابر درآمد کسانی‌ می‌‌رسید که هیچ هدفی‌ برای‌ آینده‌شان نداشتند. اما درنهایت تعجب، متوجه شدند درآمد آن دسته از فارغ‌التحصیلانی‌ که هنگام ترک هاروارد، هدف‌هایشان را تعیین و برای‌ آن‌ها برنامه‌ریزی‌ کرده بودند، به‌طور متوسط ده برابر آن نودوهفت درصد سایر دانش‌آموختگان است. تنها تفاوت آن‌ها، اهدافی‌ بود که هنگام فارغ‌التحصیلی‌ برای‌ خود مشخص و درباره‌اش برنامه‌ریزی‌ کرده بودند.

 

لازمه‌ی خوشبختی هدفمندی است

ارل نایتینگل نوشته: «سعادت، تحقق فزاینده‌ی‌ یک آرمان یا یک هدف است.»

تنها زمانی‌ واقعاً خود را سعادتمند می‌‌یابید که گام‌به‌گام به‌سوی‌ چیزی‌ پیش می‌‌روید که بر ای‌تان مهم است. ویکتور فرانکل، بنیان‌گذار گفتاردرمانی‌،نوشته که بزرگ‌ترین نیاز بشر، احساس اهمیت و اراده در زندگی‌ است برای‌ رسیدن به هدفی‌ که درراه تحققش تلاش می‌‌کند.

 

هدفمندی عامل اراده و اعتمادبه‌نفس بیشتر

اهداف به شما اعتبار و اراده می‌‌بخشند. به شما حس داشتن مسیری‌ روشن را می‌‌دهند. آنگاه‌که به‌سوی‌ هدفتان گام برمی‌‌دارید، احساس سعادت و قدرت بیشتری‌ می‌‌کنید. خود را پرتوان‌تر می‌‌بینید و اثرگذارتر می‌‌یابید. خود و توانایی‌‌هایتان را کارآمدتر و قابل‌اعتمادتر می‌‌یابید. با هر گامی‌ که به سمت هدفتان برمی‌‌دارید، اعتمادتان برای‌ دستیابی‌ به هدف‌های‌ بزرگ‌تر در آینده افزایش می‌‌یابد.

 

با هدف گذاری قهرمان زندگی خود شوید

امروزه اغلب مردم از دگرگونی‌ هراس دارند و بیش از تمام پیشینیان نگران آینده‌شان هستند. یکی‌ از مزایای‌ هدف‌گذاری این است که می‌‌توان مسیر تغییر زندگی‌ را در سیطره گرفت. هدف‌ها این امکان را برای‌ شما فراهم می‌‌آورند که اطمینان یابید بر همه‌ی‌ تغییرات زندگی‌ مسلطید. اهداف به شما این امکان را می‌‌دهند که به آنچه می‌‌خواهید، مقصود و معنا ببخشید.

 

ارسطوی حکیم

یکی‌ از مهم‌ترین درس‌هایی‌ را که ارسطو، فیلسوف یونانی‌ به ما آموخت، این بود که انسان موجودی‌ هدف‌گرا است. واژه‌ی‌ یونانی‌ تلئو به معنای‌ هدف یا مقصود است. ارسطو نتیجه می‌‌گیرد هر کاری‌ که از انسان سر می‌‌زند، به‌نوعی‌ هدفمند است. شما تنها وقتی‌ احساس سعادت می‌‌کنید که کاری‌ انجام دهید که شمارا به سمت آن چیزی‌ سوق دهد که می‌‌خواهید. حال

 

کلید درهای خوشبختی در دستان شماست

پرسش‌های‌ بزرگ این است: اهدافتان چیست؟ چه مقصودهایی‌ را نشانه گرفته‌اید؟ دوست دارید در پایان روز، به کجا رسیده باشید؟

تعیین اهداف، کار روزانه برای‌ رسیدن به آنها، و درنتیجه دستیابی‌ به آن اهداف، کلید سعادت در زندگی‌ است. تعیین اهداف چنان نیرومند است که هر فکری‌ درباره‌ی‌ هدفتان شما را شادمان می‌‌کند، حتی‌ پیش از آنکه اولین گام را برای‌ رسیدن به آن برداشته باشید.

 

تعیین اهداف روزانه

برای‌ بروز دادن و شکوفا کردن تمام توانتان، خود را عادت دهید که هرروز صبح هدف‌هایتان را مشخص و بقیه‌ی‌ زندگی‌‌تان را صرف دستیابی‌ به آن‌ها کنید.

 

نشانه‌گیری، تمرکز، شلیک

خواسته‌های‌ خود را ازآنچه نمی‌‌خواهید تفکیک، و سپس همچون نور لیزر بر آن تمرکز کنید. با خودتان پیمان ببندید که همچون دستگاهی‌ هدف‌یاب عمل کنید؛ درست مانند موشکی‌ هدایت‌شونده یا کبوتری‌ خانگی‌، بدون هیچ خطایی‌ به‌سوی‌ آن اهدافی‌ حرکت کنید که بر ای‌تان اهمیت دارند.

 

باقدرت از موانع عبور کنید

برای‌ سعادتمندانه زیستن، وزندگی‌ سالم و توأم با کامیابی‌، هیچ تضمینی‌ بزرگ‌تر از کارکردن بی‌‌وقفه وجود ندارد که شمارا به بسیار بیشتر از آن چیزی‌ می‌‌رساند که واقعاً می‌‌خواهید. اهداف روشن، شمارا قادر می‌‌کند توانمندی‌‌هایتان را برای‌ موفقیت شخصی‌ و حرفه‌ای‌ خود به‌کارگیرید. اهداف شمارا قادر می‌‌کند تا بر هر مانعی‌ که آینده‌تان را محدود می‌‌کند، فائق آیید.

 

۷ راهکار مشترک بین افراد ثروتمند و خوشبخت و موفق

 1. مجسم کنید شما توان فتح هر هدفی‌ رادارید که برای‌ خود در نظر گرفته‌اید. واقعاً می‌‌خواهید چه باشید، چه داشته باشید و چه‌کار کنید؟
 2. فعالیت‌هایی‌ را مشخص کنید که به زندگی‌ شما معنا می‌‌بخشد و آن را هدفمند می‌‌کند. چگونه می‌‌توانید آن‌ها را بیش‌ازپیش انجام دهید؟
 3. به زندگی‌ شخصی‌ وزندگی‌ حرفه‌ای‌‌تان بنگرید و مشخص کنید چگونه افکار شما دنیایتان را آفریده است. چه چیزی‌ را می‌‌بایست یا می‌‌توانستید تغییر دهید؟
 4. تصمیم بگیرید که از امروز تنها درباره‌ی‌ چیزهایی‌ فکر کنید و حرف بزنید که در زندگی‌ می‌‌خواهید، و از صحبت درباره‌ی‌ چیزهایی‌ که نمی‌‌خواهید، بپرهیزید.
 5. هزینه‌ای‌ را مشخص کنید که باید برای‌ رسیدن به اهدافی‌ که بر ای‌تان از همه مهم‌ترند بپردازید، آنگاه تصمیم بگیرید پرداخت آن هزینه را تقبل کنید. از همین امروز شروع کنید.
 6. مجسم کنید دستیابی‌ به اهدافتان کاملاً تضمین‌شده است و هیچ‌گونه ترسی‌ ندارید. چه اهدافی‌ برای‌ خود در نظر می‌‌گیرید؟
 7. اولین کاری‌ که درنتیجه‌ی‌ پاسخ به پرسش‌های‌ پیش‌گفته باید بلافاصله انجام دهید، چیست؟ از همین امروز جواب بده و عمل کن

 

سخن پایانی‌

افراد معمولی و متوسط و حتی افراد فقیر و نگون‌بخت زیادی با عملی کردن این روش‌ها به قله‌های موفقیت و ثروت و خوشبختی رسیده‌اند…پس چرا معطلی خودت رو دست‌کم نگیر …تو حتماً می تونی به‌شرط اینکه همین حالا شروع کنید…نترس تنها نیستی رسالت هَدَفِ‌مَن همراهی با شما در مسیر پیشرفت و موفقیت است. 🙂
نظر شما چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مقاله «۸ کاری که افراد موفق هرگز زمان خود را صرف آن نمی‌کنند!» را مطالعه نمایید و نظرات خودتان را با ما و همراهان هَدَفِ‌مَن در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

آموزش واتساپ بیزینس

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف 5% دانلودی
پوچ
تخفیف 10% دانلودی
انشاالله دفعه بعد
تخفیف 20% دانلودی
کد 100% محصول جورچین
حیاط خلوت هَدَفِ‌مَن ... عجب جایی رو پیدا کردی !!!

کمتر کسی اینجا میاد و لطفاً صداشو در نیار… ما اینجا بعضی مواقع برای افراد کنجکاوی مثل شما یه هدیه‌هایی قرار می‌دیم. پس برای اینکه تا اینجا اومدی و دست خالی بیرون نری، شانستو امتحان کن :)

 • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
 • کد تخفیف تنها برای ایمیل وارد شده قابل استفاده می‌باشد.
با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link