وبلاگ

گفتگو با علی کریمی

گفتگو با علی کریمی

علی کریمی یک کارآفرین دهه هفتادی که فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر (نرم افزار) است و تحصیلات خود را در رشته مدیریت کسب‌وکار گرایش استراتژی در دانشگاه تهران ادامه داده است. ایشان در این گفتگو درباره علاقه های خود و نحوه شکل گیری استارت‌آپ هَدَفِ‌مَن میگوید. اینکه چطور تجربه های دوران کودکی و نوجوانی پایه هایی شدند برای ایجاد روحیه کارآفرینی و کسب‌وکار.

او از خاطرات دوران کودکی خود و ارتباط آن با سبک زندگی می گوید و اینکه چطور میتوان با دنبال کردن علاقه های شخصی در کسب و کار و زندگی موفق بود و از آن لذت برد. او میخواهد تا با تحقق شعارش در مجموعه هَدَفِ‌مَن، دنیا را جای بهتری برای زندگی کند. او اعتقاد دارد که وجه تمایز انسان با دیگر موجودات خلق شده، قدرت تفکر اوست. قدرتی که طبق آیات قرآنی انسان را اشرف مخلوقات معرفی میکند.

اگر با دقت به موجودات عالم نگاه کنیم مى بینیم که تمام آنها براى انسان خلق شده اند، چنان که خداوند مهربان در آیه ۲۹ سوره بقره مى فرماید: «(هُوَ الَّذِى خَلَقَ لَکُم مَّا فِى الاَْرضِ جَمِیعـًا); او خدایى است که همه آنچه را (از نعمت ها) در زمین وجود دارد، براى شما آفرید».و نیز در آیه ۱۲ سوره نحل مى فرماید: «(وَسَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِى ذَلِکَ لاَیَات لِّقَوْم یَعْقِلُونَ); او شب و روز و خورشید و ماه را مسخّر شما ساخت; و ستارگان نیز به فرمان او مسخّر شمایند; در این، نشانه هایى است (از عظمت خدا) براى گروهى که عقل خود را به کار مى گیرند!».

ما با بکار گیری عقل خود می‌توانیم از تمام نعمت های الهی استفاده کنیم و آنها را به خدمت خود بگیریم. موضوعی که شاید دلیل اصلی ایجاد هَدَفِ‌مَن باشد…

شعار هَدَفِ‌مَن:  انسانها باید بیندیشند و تفکر کنند، ماشینها باید کار کنند.

برای مشاهده کامل ویدیو این گفتگو می‌توانید اینجا کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:

کتاب آموزش سیستم سازی کسب و کار

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به اینکه در شرکت حضور نداریم، در موارد ضروری به شماره  09353024533   پیام واتساپ بدهید.
close-link